Jaki grzejnik wybrać?

Grzejniki płytowe

Najpopularniejsze, o gładkiej powierzchni czołowej, produkowane w bogatym asortymencie rodzajów, wymiarów i kolorów. Płaska konstrukcja nie zajmuje wiele miejsca, ułatwia utrzymanie w czystości i zapewnia przekazywanie znacznej ilości ciepła na drodze promieniowania. Należy montować je w instalacjach w obiegach zamkniętych, ze względu na ograniczoną odporność korozyjną blachy stalowej, z jakiej są wykonane, oraz w instalacjach pompowych, gdyż niewielkie przekroje kanałów wewnętrznych stawiają znaczne opory przepływu. Ze względów montażowych istotne jest, czy grzejnik przystosowany jest do połączenia dolnego czy jedynie do podłączeń bocznych. Grzejniki płytowe sprzedawane są najczęściej jako komplet, zawierający oprócz grzejnika uchwyty mocujące, odpowietrznik i zaślepkę. Do podłączenia do instalacji potrzebne będą jeszcze: zawór termostatyczny z głowicą oraz zawór odcinający, montowany na powrocie.

Grzejniki konwektorowe

Elementem grzejnym jest w nich nagrzewnica w formie pętli z rury połączonej z radiatorem. Na zewnątrz element grzejny osłania obudowa, pełniąca jednocześnie rolę „komina”, wymuszającego przepływ powietrza przez nagrzewnice.

Grzejniki kanałowe

Odmianą grzejników konwektorowych są grzejniki kanałowe umieszczane w podłodze, np. pod oknami tarasowymi. Powinny one pracować w układach zamkniętych, ciśnieniowych. Sposób ich podłączenia do instalacji jest podobny jak w przypadku grzejników płytowych.

Grzejniki ozdobne

Łączą funkcję grzewczą i dekoracyjną. Wytwarzane są w różnorodnych formach, jako np. ścianki grzewcze, płyty kamienne czy wręcz artystyczne konstrukcje przestrzenne. Popularnym produktem są drabinkowe grzejniki łazienkowe, umożliwiające np. suszenie ręczników. Można je wyposażyć w grzałkę elektryczną, dzięki czemu poza sezonem grzewczym będziemy mogli dogrzewać łazienkę.

Zawsze też:

Skontaktuj się z nami